Uniwersalne i ponadczasowe motywy kwiatowe.

 

Jak jednak zaakcentować ten odważniejszy motyw na naszym paznokciu by z „radosnej wiosny” nie uczynić „burzy emocji” lub, co gorsza, „chaosu totalnego”?
Najlepszym doradcą jest umiar. Umiar w doborze jakichkolwiek zdobień i sugestii kolorystycznych jest najrozsądniejszym doradcą.

Proponuję stosować technikę 3 kolorów lub 3 motywów. Jeśli nie bardzo wiemy co zaproponować naszej Klientce a ona zdaje się na nasz profesjonalizm – to pamiętajmy, by nie przedobrzyć. Proponując biały frencz i kolorowe motywy (najlepiej lakierami z cienkim pędzelkiem) malowane ręcznie wybierzmy wzór, który łatwo i szybko można wykonać. Unikajmy artystycznych dzieł – jeśli nie jesteśmy pewni swoich zdolności. Efekty takich „prób artystycznych” nie zawsze odnoszą pożądany efekt. Jeśli więc Klientka uzgodniła z nami, że na białym frenczu chce niebieskie „coś”, to biały frencz musi stanowić podstawę zdobienia a nie zdobienie (w tym przypadku niebieskie „coś”) ma odgrywać rolę pierwszoplanową. To mogą być zwykłe kreski lub ciapki (oczywiście malutkie – najlepiej na krawędzi lub części paznokcia) i dobrze by były w 2 tonacjach niebieskiego lub w maksymalnie 3. Jeśli chcemy na tym zdobieniu zaakcentować jakiś element brokatem (w przypadku niebieskiego – srebrnym lub niebieskawym), to wcześniej stosujemy 2 tonacje lakieru – a trzeci element kolorystyczny – brokat w tym przypadku – na pewno nie będzie przesadzony.
Starajmy się stosować proste, ale ciekawe wzory, motywy kwiatowe lub motywy je przypominające. To uniwersalne i łatwe do wykonania zdobienia, które z pewnością znajdują uznanie wielu Klientek.
Poniżej przedstawiam kilka propozycji zastosowania prostych, oraz bardziej wyszukanych, motywów kwiatowych.
Po zimowych chłodnych i zimnych dniach, srebrzysto-białych zdobieniach, nadszedł czas na odrobinę szaleństwa. Nie bójmy się eksperymentów, chyba, że są one na skalę przerastającą nasze umiejętności. Jednakże po to właśnie są wyzwania by im sprostać, po to jest wiosna by się odmieniać i ubarwiać. Po to też właśnie są całe mnóstwa pięknych i kolorowych zdobień, by je polecać naszym Klientom. Przemian, kolorów i ciekawych pomysłów wszystkim czytelnikom serdecznie życzę.

EDYTA SZYLAK
dyplomowany instruktor, Sosnowiec
www.aber.dei.pl
[ssba]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *